Jak úkolovat virtuální asistentku?

20.2.2017

Již víte, jak vám může virtuální asistentka usnadnit život. Stále si však nejste jisti, jak zapracovat do praxe úkolování a zadávání práce virtuální asistentce?

Zde pro vás máme užitečný návod, jak jednoduše asistentku využívat:

 

Jaké úkoly budete delegovat na virtuální asistentku?

Nejprve si rozmyslete, co všechno můžete delegovat na virtuální asistentku. Jistě existují záležitosti ve vašem podnikání, které vás zbytečně okrádají o čas, který můžete využít na daleko důležitější činnosti, které se bez vás neobejdou. Rozmyslete si proto, jaké činnosti jsou pro vás klíčové a které úkoly můžete rovnou delegovat virtuální asistentce k pravidelnému zpracování.

 

Jakou formu komunikace preferujete?

Když už víte, které činnosti byste rádi virtuální asistentce předávali ke zpracování, rozmyslete si, jaká forma úkolování vám nejlépe vyhovuje. Preferujete jasné zadání po telefonu, které vám virtuální asistentka hned potvrdí, nebo máte raději vše hezky „černé na bílém“ formou odeslaného emailu s úkoly? V případě pravidelných úkolů je lepší sepsat jejich frekvenci, tzv. „kdy a co“ by měla virtuální asistentka udělat. Při dlouhodobé spolupráci je tato forma ze všech zmíněných nejvíce časově úsporná a zároveň velice efektivní.

 

Jak chcete být informováni o výsledcích?

Pokud už máte jasno ve formě komunikace s virtuální asistentkou, promyslete si, jak byste chtěli být informováni o průběhu zpracování vašich požadavků. Přejete si být informování o výsledcích průběžně? Nebo vám postačí konkrétní výsledek v termínu? Virtuální asistentka se vám maximálně přizpůsobí.

 

Jak proběhne předání zpracovaného úkolu?

Virtuální asistentka vám předá úkol v termínu, který jste si s ní dohodli na začátku při samotném zadávání práce. Poté obdržíte ve stanoveném termínu fakturu za využité služby. Termín dodání faktury závisí vždy na formě využívání virtuální asistentky. Pokud se jednalo o jednorázové využití, faktura vám přijde po odevzdání a úkolu a vašem následném schválení. Jestliže se bude jednat o dlouhodobou spolupráci, platba proběhne jednou měsíčně ve vašem zúčtovacím období, které je stanoveno přesně za měsíc ode dne, kdy jste začali asistentku poprvé využívat.