Proč někteří podnikatelé ušetří až 50 % svých nákladů při spolupráci s virtuální asistentkou?

10.1.2017

Proč se v dnešní době dostává stále více do popředí využívání služeb virtuální asistentky?

Proč virtuální asistentka stále častěji nahrazuje klasický zaměstnanecký poměr a dostává se na přední místo?

Proč má stále více podnikatelů v oblibě právě služby virtuální asistentky?

Žijeme v době inovací, které přicházejí rychleji, než je mnohdy stačíme zachytit. I způsob podnikání se změnil. V době, kdy je výhodnější spoustu služeb outsourcovat, neboli delegovat na jiné subjekty vznikla virtuální asistentka, která se stará o běžné dílčí činnosti ve vašem podnikání.

Podnikatelé, kteří chtějí minimalizovat své náklady a ušetřit čas využívají této možnosti spolupráce. V tomto článku jsme se pokusili odpovědět na otázku, jaký přínos má virtuální asistentka pro podnikatele.

Posuďte sami, zda se i vám vyplatí delegovat činnosti ve svém podnikání na virtuální asistentku:

 

Absence personálních záležitostí

Starost o zaměstnance patří k běžným činnostem každého podnikatele, který již své podnikání rozvinul natolik, že nezvládne dělat všechno sám. Zaměstnanci vám ulehčí podnikání a pomohou s operativou. Na druhou stranu vám však vyvstanou nové povinnosti, které jdou ruku v ruce s řízením lidských zdrojů. Nejenže za zaměstnance musíte platit pravidelné měsíční finanční odvody, ale především se o ně musíte starat, motivovat je a kontrolovat. Tyto všechny činnosti vám však zaberou spoustu drahocenného času. Pokud máte ve firmě více zaměstnanců, starosti postupně narůstají, a vám už nezbývá skoro žádný čas věnovat se klíčovým věcem ve vašem podnikání.

Pokud se však rozhodnete „zaměstnávat“ virtuální asistentku, odpadnou vám starosti ohledně personálních záležitosti. Nemusíte vymýšlet motivační programy a trávit čas nad kontrolou docházky a výkazů práce. Virtuální asistentka je spolehlivá, pracovitá a poctivá. Nikdy se nestane, že by odevzdala úkol po termínu nebo onemocněla v době kdy se vám to nejméně hodí. Při jejím využívání vám garantuje stálou podporu ve vašem podnikání.

 

Menší finanční zatížení

Jak už bylo uvedeno výše, za virtuální asistentku nemusíte platí žádné finanční odvody. Vše probíhá formou outsourcingu, přičemž tedy neplatíte sociální a zdravotní pojištění za zaměstnance, které je ze zákona povinné. Nemusíte platit daň za zaměstnance, což je velkou finanční úlevou, protože čím více si zaměstnanec vydělává, tím vyšší daně platíte.

Virtuální asistentku platíte především za to, co skutečně odpracuje. Eviduje vám přesně stanovený čas, po který úkol vykonává. Vždy víte, jak dlouho bude virtuální asistentka na vašem úkolu pracovat. Neplatíte školení, ani nemrháte čas a peníze na zadávání úkolů. Platíte pouze jen za úkol samotný. Virtuální asistentka vás nestojí žádné další provozní náklady na elektřinu, vodu a kancelář a její vybavení. Neplatíte ani za přestávky, či dovolenou. Vše, co platíte, je skutečně vykonaná práce, která je navíc garantována vysokou kvalitou.

V neposlední řadě nemusíte virtuální asistentku motivovat jako běžné zaměstnance. Virtuální asistentka bude motivovat vás tím, že bude udržovat přehled a kontrolu nad vašimi činnostmi.

 

Lepší schopnosti a profesní dovednosti

Při zaměstnávání lidí budete pravděpodobně moci využít omezené množství jejich schopností, protože každý není dobrý na všechno. Některé činnosti nám jdou lépe a jiné hůře. Je to naprosto v pořádku a přirozené. Zejména v malém kolektivu, nebo při začátku podnikání však potřebujeme, aby zaměstnanci zvládali více věcí ve firmě, než se vaše společnost dostane do fáze, že začne selektovat jednotlivé zaměstnance na konkrétní činnosti.

Virtuální asistentka má tu výhodu, že je zaměřená na všechny činnosti ve stejné prosperující kvalitě. Nemusíte tedy přemýšlet o tom, jestli jí můžete dát důvěru při velmi složitých záležitostech. Nevíte, jak je to možné? Říkáte si, že virtuální asistentka je také jen člověk, jak by tedy mohla zvládnout více věcí než zaměstnanec? Virtuálních asistentek je zpravidla několik a každá umí něco jiného. Co se týče zpracování jednotlivých požadavků, rozdělují si činnosti podle svých nejlepších schopností a dovedností, čímž vám zajistí kvalitní zpracování úkolů z více oborů.

 

Dlouhodobá jistota a stabilita

Z hlediska motivace a udržení si dobrých zaměstnanců potřebujete využívat celou řadu odměňovacích taktik a benefitů. Dnes, kdy mají lidé více možností, se nespokojí s jistým stabilním pracovním místem na dobu neurčitou. Především mladí lidé chtějí růst, dosahovat více a čas od času i změnit pracovní místo za získáním dalších profesních zkušeností. Pokud nedostanou to, co chtějí, odchází za jiným zaměstnavatelem. Vždy jim může někdo jiný nabídnou více.

Virtuální asistentka je oporou, o kterou se nemusíte projevovat zvláštní péči, a přitom máte jistotu, že vám neodejde. Nemusíte se potýkat s problémy týkající se fluktuace zaměstnanců, ani zvyšovat příjmy či množství benefitů. Stabilita a spolehlivost virtuální asistentky vám dlouhodobě ubírá starosti.